Izložba likovnih radova učenika 4.b “Mislim zeleno, čuvam Zemlju” povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje 22. travnja
Autor: Ljiljana Studeni, 4. 5. 2016.

Učenici 4. b  tijekom ožujka i travnja sudjelovali su u edukativnom eTwinning projektu “ Mislim zeleno, čuvam Zemlju”.

Sudjelovali su u nizu međupredmetnih aktivnosti kojima su osvještavali ekološki prihvatljivo djelovanje. Razvijali su svijest o povezanosti njih samih s okolišem, razvijali osjetljivost i pozitivan odnos prema okolišu i odgovornost građana za održivi razvoj i zaštitu i očuvanje okoliša.

Više informacija te fotografije s projekta - pod "opširnije".

Tijekom projekta sudjelovali su i u nekoliko likovnih radionica. Naučili su kako recilirati razne upotrebljene materijale (stare novine, papir i karton, plastiku, čepove, staru tkaninu i dr.) Izradili su eko-kalendar, eko-stabla od novinskog papira, oslikali poruke o važnosti očuvanja vode, izradili edukativne plakete, eko-čestitke, crtali stablo koje se budi i slikali cvjetnu livadu.

Likovnim radovima učenici su iskazali svoju likovnu kreativnost i poslali svoje važne eko-poruke.

Izložbu je s učenicima pripremila učiteljica razredne nastave Andreja Plantarić Balić.

Izložbu likovnih radova možete pogledati u Knjižnici Jelkovec sljedeća dva tjedna.

Fotografije pogledajte OVDJE.