Projekt 6.b razreda: „Uz reciklažu i malo sreće ne mora sve u vreće...“
Autor: Andreja Flanjak, 16. 5. 2016.

Tijekom prvoga polugodišta, Bioteka (Udruga za promicanje biologije i srodnih znanosti) je u suradnji s trgovačkim lancem Emmezeta organizirala nagradni natječaj za sve osnovne škole u Republici Hrvatskoj. Zadatak je bio osmisliti projekt vezan uz zaštitu okoliša i prirode u školi ili u sredini u kojoj se škola nalazi.  Prvi krug natječaja, čije prijave su trebale stići do 31. siječnja 2016. godine, obuhvaćao je razradu ideje eko-projekta  kojeg razred želi provesti. Šesti razred (6.b). OŠ Jelkovec poslala je prijavnicu i u veljači  prošla u drugi krug natjecanja, koji traje do 20. lipnja 2016. godine.

Više informacija i fotografije pogledajte pod Opširnije.

Razred je osmislio projekt pod nazivom „Uz reciklažu i malo sreće ne mora sve u vreće.....“. Ideja je proizašla iz želje za edukacijom učenika naše škole ali i roditelja, baka i djedova o važnosti recikliranja te iskorištavanja starih i odbačenih predmeta za izradu novih i korisnih predmeta. Cilj projekta je educirati učenike nižih i viših razreda o važnosti recikliranja, te istovremeno razveseliti naše učenike veselim taburejima od starih guma koje smo izradili za školske hodnike. Planiramo urediti i školski cvjetnjak gdje ćemo u stare, obojane gume saditi cvijeće. Provodimo i anketu za roditelje, mame, bake i djedove o važnosti reciklaže te reciklažnih dvorišta te radionice za učenike viših razreda. Šestaši su održali radionice učenicima od 1. - 4. tog razreda kojima su educirali naše učenike o tome što je recikliranje i zašto je važno reciklirati. Učenici nižih razreda jako dobro znaju da je važno reciklirati zbog očuvanja okoliša, što se sve može reciklirati i u koje se kontenjere odlažu predmeti za reciklažu.

Emmezeta i Bioteka razveselile su nas veselim majicama u kojima je rad još i ljepši.

Što smo sve do sada napravili pogledajte u fotogaleriji

Mirna Coljak, prof.