Projekt 6.b razreda: „Uz reciklažu i malo sreće ne mora sve u vreće...“
Autor: Andreja Flanjak, 4. 6. 2016.

U sklopu našega projekt pod nazivom „Uz reciklažu i malo sreće ne mora sve u vreće.....“. uredili smo i školski cvjetnjak gdje smo u stare, obojane gume sadili cvijeće. Pritom su nam pomogli i učenici nižih razreda pa je rad bio zabavan i brz, a usput smo i dogovorili suradnju za iduću školsku godinu.

Proveli smo i anketu za roditelje, mame, bake i djedove te stanovnike naselja o važnosti reciklaže te reciklažnih dvorišta te radionice za učenike viših razreda. Anketa je provedena na 96 ispitanika. Prema rezultatima ankete ispitanici većinom znaju što je recikliranje (85 %), znaju koji se sve materijali mogu reciklirati (plastika, papir, stare gume, tekstil, metal...), međutim 55 % ih ne reciklira i čak 47 % ispitanika ne zna da se u njihovoj blizini nalazi reciklažno dvorište, a čak 60 % ih ne zna koja je uloga reciklažnih dvorišta. Naši su učenici objasnili ispitanicima gdje se točno u njihovoj blizini nalazi reciklažno dvorište, što je reciklažno dvorište te što se sve tamo skuplja.

Ovime smo naš projekt priveli kraju, a što smo sve napravili pogledajte u fotogaleriji smiley

Mirna Coljak, prof.