FESTIVAL DJEČJE KAJKAVSKE POPEVKE
Autor: Ljiljana Studeni, 28. 9. 2016.

U nedjelju 25. rujna 2016. u Zlataru je održan Festival dječje kajkavske popevke. Na njemu je, uz još petnaest škola iz cijele Hrvatske, sudjelovala i naša škola.

Naše učenice, Veronika Grijak i Lana Jurina, pod vodstvom učiteljice Andreje Plantarić Balić, izvele su pjesme „Mesečina“ i „Valentinove“. Pratio ih je Tamburaški orkestar HRT-a pod vodstvom maestra Siniše Leopolda. U lijepim narodnim nošnjama prigorskoga kraja, Lana i Veronika pokazale su svoj glazbeni i pjevački talent.

Čestitamo im na vrlo uspješnom nastupu!

Više o Festivalu pročitajte pod "opširnije", a fotografije pogledajte OVJDE!

Festival dječje kajkavske popevke glazbena je priredba koja se svake godine održava u Zlataru, u Hrvatskom zagorju, u okviru manifestacije „Dani kajkavske riječi“. Festival je središnja i najpopularnija priredba ove manifestacije koja se svake godine održava krajem rujna.

Na Festivalu sudjeluju osnovne škole kajkavskog govornog područja čiji učenici uz pomoć svojih voditelja  skladaju kajkavske popijevke na stihove svojih vršnjaka. Uz njegovanje kajkavske riječi potiče se dječje glazbeno stvaralaštvo. Tradicionalno, skladbe se izvode uz pratnju Tamburaškog orkestra HRT-a.

učiteljica Andreja Plantarić