Drugi razredi u Domu sportova na ledenom spektaklu
Autor: Ljiljana Studeni, 18. 2. 2017.

S izvannastavnom skupinom Mali kulturnjaci učenici drugih razreda gledali su spektakl na ledu - Pepeljuga,  u Ledenoj dvorani zagrebačkog Doma sportova.

Fotografije i više o događaju - pod "opširnije"

Brojni mali i veliki klizači Klizačkog kluba Medo svojim su klizačkim umijećem poveli drugašiće u čarobni svijet bajki i omogućili im da poznatu bajku dožive na jedan sasvim drugačiji način. Veseli i šareni svijet ledene čarolije stvoren baletnom glazbom, raskošnom rasvjetom, scenografijom i kostimima, zadivio je učenike koji su s tribina  pozorno pratili predstavu. Imali su priliku vidjeti kraljicu i kralja koji kližu, kraljevne koje ih posjećuju iz dalekih zemalja kako na klizaljkama izvode svoje nacionalne plesove, a veliki ushit izazvala je i kočija koju su vukli spretni klizači skriveni ispod kostima konja.

Učenici su prateći ledenu bajku pljeskali i pjevali uz poznate glazbene isječke, čudili se svakoj izmjeni scenografije i veselili likovima koji su se izmjenjivali na ledu, uz zanimljivu plesnu koreografiju. Gromoglasan završni pljesak i pozitivni komentari učenika na izlasku iz dvorane, bili su potvrda da im je Pepeljuga u interpertaciji Klizačkoga kluba Medo, pružila dragocjeno iskustvo.

U ovom edukativnom i zabavnom događaju mogli su sudejlovati svi učenici drugih razreda koji su to željeli.

Izvannastavna skupina Mali kulturnjaci ima u planu tijekom ove nastavne godine organizirati još nekoliko posjeta izvan škole, kako bi se učenicima prezentirao barem dio bogate kulturne ponude Zagreba i omogućilo kvalitetno provođenje slobodnoga vremena.

Fotografije pogledajte OVDJE.