TESTIRANJE ZA UPIS U PRVI RAZRED ŠK. GOD. 2024./2025.

Poštovani roditelji/skrbnici budućih prvašića,

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred u školskoj godini 2024./2025. provodi se u periodu od 31. ožujka 2024. do 15. lipnja 2024. godine u osnovnoj školi koju će dijete pohađati sukladno upisnom području. Sva djeca koja navrše 6 godina do 1. travnja 2024. godine školski su obveznici.

U Osnovnoj školi Jelkovec s testiranjima započinjemo 8. travnja 2024. godine. Termin za svoje dijete možete dogovoriti pozivom na broj 01/3000-001.

Napomena: termine kod školske liječnice, dr. Biserke Labavić, dogovarate neovisno o testiranju u školi.

Roditelji ili skrbnici djece školskih obveznika koji su odabrali neku drugu školu, a po mjestu stanovanja pripadaju našoj školi, dijete su dužni dovesti na testiranje u Osnovnu školu Jelkovec te na liječnički pregled kod naše školske liječnice dr. Labavić.

Pri dolasku u školu ponesite liječničku dokumentaciju ako je dijete ima i ako je bitna za školu (ponijeti kopije dokumenata).

Za prijevremeni upis potrebno je dostaviti Rješenje koje izdaje Gradski ured za obrazovanje, sport i mlade.

UPISNA PROCEDURA ZA UČENIKE KOJI NE PRIPADAJU UPISNOM PODRUČJU OSNOVNE ŠKOLE JELKOVEC (a roditelji ih žele upisati u našu školu):

1. Pregled kod školske liječnice u ambulanti koja je određena prema mjestu stanovanja, odnosno upisnom području.

2. Pregled/testiranje u školi kojoj dijete školski obveznik pripada prema upisnom području (zatražiti Obrazac 5).

3. Zamolba za upis u našu školu, odnosno u školu izvan upisnog područja. Zamolba (preuzeti OVDJE) se upućuje na mail adresu Osnovne škole Jelkovec strucnasluzba.osjelkovec@gmail.com

4. OŠ Jelkovec upućuje molbu Gradskom uredu za obrazovanje, sport i mlade. Konačnu odluku o upisu donosi Gradski ured.

UTVRĐENE TEŠKOĆE I ODGODE 2023./2024.

Djeca školski obveznici s već utvrđenim teškoćama u razvoju i djeca s odgodom upisa za školsku godinu 2023./2024. trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja zbog upisa u 1. razred od 1. veljače do 15. travnja 2024. godine.

Točan datum upisa i dodatne upute bit će objavljeni naknadno na mrežnim stranicama škole.

Veselimo se novoj generaciji naših učenika!

Stručni tim Osnovne škole Jelkovec

Priprema za školu

Priprema za školu - radni listovi