« Veljača 2018 »

Vremenik pisanih provjera znanja za šk.god. 2017./18. dostupan je u dokumentu.

Vremenik. 1.polugodiste.xls

sv. Nikola u školi
Autor: Filip Gorupec, 12. 12. 2017.

„Tiho djeco, tiho sada,
Tamna noć već svuda pada!
Već po gradu Niko bijeli,
Dobroj djeci dare dijeli.“

Pjesma o Sv.Nikoli

Učenici prvih i drugih razreda Osnovne škole Jelkovec najljepše doba u godini započeli su priredbom za roditelje, bake i djedove, braću i sestre...

Dobroga sveca Nikolu pozdravili su pjesmom i plesom,  pročitali su mu i pisma, te mu tako otkrili sve svoje želje.

Pjesma o jelki na ruskome jeziku ugodno je iznenadila sve prisutne, a pjesma na engleskome jeziku pokazala je kako je lako učiti engleski jezik.

Plešući i pjevajući pjesme o šumi zimi, Djedovoj radionici i novoj godini učenici su posebno razvedrili svoje roditelje.

Božićna bajka dodirnula je svačije srce i zaslužila najveći pljesak.

Na kraju priredbe sa daleka puta stigao je Sveti Nikola s poklonima za svako dijete te se rado fotografirao i sa velikima, i sa malima.

Na humanitarnom božićnom sajmu roditelji su kupili ukrase u koje su učenici uložili sav svoj trud. Novac od prodaje ukrasa (preko 2 500 kn) namijenit će se za kupnju klima uređaja. Osim roditelja, dobro djelo učinili su  i volonteri Srednje škole Jelkovec, koji imaju surađuju sa školskom knjižnicom, i utjelovili lik Svetoga Nikole, Krampusa i fotografa koji je sve zabilježio.

Ostale fotografije pogledajte u foto galeriji.