Izostanak s nastave

Opravdanim izostankom učenika s nastave smatra se izostanak za koji je razredniku, najkasnije drugi dan od dolaska učenika u Školu, dostavljena liječnička potvrda ili potvrda nadležne institucije, ustanove ili druge nadležne fizičke ili pravne osobe, uključujući i e-potvrdu o narudžbi na pregled u zdravstvenoj ustanovi. O razlogu izostanka roditelj odnosno skrbnik obvezan je izvijestiti razrednika najkasnije drugi dan od izostanka.

Opravdanim izostankom s nastave smatra se i izostanak za koji je roditelj odnosno skrbnik pravodobno podnio zahtjev za odobrenje izostanka, a kojeg može odobriti:

1. učitelj za izostanak tijekom nastavnoga dana,
  2. razrednik za izostanak do 3 (pojedinačna ili uzastopna) radna dana,
  3. ravnatelj za izostanak do 7 (uzastopnih) radnih dana,
  4. Učiteljsko vijeće za izostanak do 15 (uzastopnih) radnih dana.

Roditelj odnosno skrbnik može više puta godišnje, osobno ili pisanim putem najkasnije drugi dan od dolaska učenika u Školu, opravdati izostanak učenika za koji nije pravodobno podnesen zahtjev sukladno stavku 2. ovoga članka u trajanju do tri radna dana.

Opravdanost izostanka s nastave zbog zdravstvenih razloga u trajanju duljem od 3 radna dana uzastopno dokazuje se liječničkom potvrdom.

Obrazac izostanka možete preuzeti u prilozima.

Prema Statutu OŠ Jelkovec

Pravilniku o kriterijima za izricanje pedagoških mjera ( NN 94/2015)

Pravilnika o izmjenama Pravilnika o kriterijima za izricanje pedagoških mjera (NN 3/2017)