MICRO:BIT

Edmodo

Od šk. god. 2018./2019. nastavu informatike u 6. i 8. razredima unaprijeđujemo pomoću platforme Edmodo.

Edmodo je vrsta besplatne društvene mreže namijenjena nastavnicima i učenicima, koju koristimo kao virtualnu učionicu preko koje učenici dobivaju razne materijale, zadaće, upitnike, obavijesti, datoteke, multimedijske datoteke koje su  potrebne u nastavi.  Učenici pristupaju svojoj grupi (razredu) putem svoje lozinke i korisničkog imena.

Sve vježbe, zadaće, pitanja i uratke učenik šalje u grupu svog razreda. Suradnja i aktivnost učenika, pored ocjena, vrednuje se  i značkama.

Mirela Mareljić Babić,

učiteljica informatike

PROJEKT: "Code Kids Croatia 2018"

Radionice programiranja u programskom jeziku Scratch.

Klikni ovdje i pročitaj opširnije.

SIGURNOST NA INTERNETU

Na satu informatike razgovarali smo na koje sve načine se sami učenici mogu zaštititi u svijetu interneta. Na tu temu izrađivali smo videa (PowToon), plakate i prezentacije (Prezi). Više informacija o načinu zaštite na internetu možete pronaći na web stranici http://csi.hr/ (centar za sigurniji Internet).

U nastavku pogledajte video koje su izradile učenice 7. razreda (šk. god. 2017./2019.) na zadanu temu.

Svjetski Dan Učitelja

Povodom Svjetskog dana učitelja, 5. listopada, učenici 8. razreda su pomoću digitalnog alata za izradu postera (postermaker.com) izradili plakate:

myPoster (1).pdf
myPoster (1) (2).pdf