Valentinstag – Liebe in der Luft

Učenici 1.a razreda obilježili su Valentinovo izrađujući čestitke u kojima su poželjeli Alles Liebe zum Valentinstag! Čestitke su ukrasili simbolima u bojama njemačke zastave. Svaki je učenik dobio jedno slovo te su se zajedno trebali posložiti tako da tvore riječ Valentinstag. Tijekom nastave slušali smo pjesmice o Valentinovu na njemačkom.

Učenici 4.a razreda pogledali su kratak njemački video o Valentinovu. Zapisali smo neke nove riječi koje smo naučili, između ostalog i Blumenstrauß. Dobrovoljci su pred razredom odglumili dijaloge u kojima su učenici poklanjali učenicima Blumenstrauß. Izrađivali su čestitke i zapisali pozitivne misli. Uz pjesmicu Laurentia, liebe Laurentia ponovili smo dane u tjednu i zapisali koje je poklone Laurentia dobila koji dan u tjednu (am Montag Pralinen, am Dienstag Blumen, ...).

Budući da u 5.a razredu obrađujemo lekciju vezanu uz hranu, povezali smo ljubav i hranu. Učenici su točno trebali posložiti riječi poslovice Ljubav ide kroz želudac, ali naravno na njemačkom –  Liebe geht durch den Magen. Odabrali smo nekoliko namirnica muškog, ženskog i srednjeg roda koje bismo kupili za Valentinovo te tako ponovili jezičnu strukturu es gibt. Zapisali smo bitne riječi i fraze u bilježnicu te odigrali brzi diktat u grupama. Fotografije pogledajte ovdje.

Tea Božek Krušelj

učiteljica njemačkog jezika

Materijali i informacije - Njemački jezik

Putovanje Kroz moju regiju/moj grad

8.veljače 2021. u 13:10 sati je bila emitirana radijska emisija Izvan okvira Prvog programa Hrvatskog radija. Povod emisiji je bio projekt Osnaživanje njemačkog jezika u obrazovnoj vertikali hrvatskog obrazovnog sustava u kojem su sudjelovali i učenici OŠ Jelkovec uz još tri zagrebačke škole.

Našu  školu je predstavljao učenik 7.a razreda Andrija Juć te profesorica njemačkog i ravnateljica škole Ljiljana Lepan Babić

Putem poveznice možete poslušati emisiju:

Putovanje kroz moju regiju/moj grad

U nedjelju, 31. siječnja  2021. u 9:30 sati je u Jelkovec stiglo reportažno vozilo u kojem je poznati radijski reporter Miljenko Cvitković Minja u okviru jutarnjeg programa  Radio Sljemena vodio razgovor uživo s predsjednicom Hrvatskog društva učitelja i profesora njemačkog jezika, prof.dr.sc. Irenom Horvatić Bilić i ravnateljicom OŠ Jelkovec,  Ljiljanom Lepan Babić, prof.

Povod za ovo reportažno javljanje je bio projekt Osnaživanje njemačkog jezika u obrazovnoj vertikali hrvatskog obrazovnog sustava u kojem su sudjelovali učenici iz 7 hrvatskih gradova.  U Zagrebu su u projektu sudjelovali i međusobno surađivali učenici  OŠ Jelkovec, OŠ Augusta Harambašića i III. Gimnazije te napravili kalendar za 2021. godinu na njemačkom jeziku na temu  Putovanje kroz moju regiju/moj grad. Tekstove su obogatili fotografijama grada Zagreba i likovnim radovima.

Ovdje možete poslušati emisiju:

njemacki_(26745459).MP3 (15.04 MB)