MALI KULTURNJACI - SUSRET S KNJIŽEVNIKOM
Autor: Administrator , 15. 1. 2024.

Mali kulturnjaci nastavljaju sa svojim aktivnostima i u prosincu. U Osnovnoj školi Jelkovec upriličen je književni susret kojemu je cilj  približiti knjigu, književnika i književnost malim čitačima početnicima.

Učenici 1. a, 1. b, 1. c i 1. f razreda, 4. prosinca 2023. godine u holu naše škole ugostili su književnika Maria Raguža koji im je tom prilikom predstavio svoju zbirku pjesama Mačka mjaučka. Osim što je knjiga zainteresirala učenike svojim naslovom, Mačka Mjaučka ih je razveselila i bila im vrlo zanimljiva  zbog svoje bliske tematike. Pjesme govore o raznim životinjama bliskim učenicima, kao i njihovi životi prepuni izazova i pustolovina. Pjesme su napisane u jednostavnim stihovima, dopunjene veselim rimama, prepune su mašte, šaljive i razigrane. Učenici su slušali pjesme, sudjelovali u analizi i razgovoru s književnikom te mu postavljali pitanja o njegovom autorskom putu i procesu pisanja. Ovom su prilikom svi zainteresirani učenici mogli kupiti i svoj primjerak knjige po vrlo simboličnoj promotivnoj cijeni koju im je zatim književnik i potpisao.

Mali kulturnjaci žele na zanimljiv način potaknuti čitalačku sposobnost, kreativnost, naviku druženja s knjigom i stvaranje vlastite knjižnice. Razvijanjem kritičkog mišljenja stvaraju se temelji budućeg kulturnog života Malih kulturnjaka.

Književni susret završio je zajedničkim fotografiranjem Malih kulturnjaka i književnika Maria Raguža.