Ovaj mjesec: 2019
Pomoć pučkoj kuhinji Sv. Franje Asiškog na Kaptolu
Autor: Mirela Mareljić Babić, 14. 3. 2012.

I ove smo godine, kao i prošle, sudjelovali u akciji škola Sesvetsko- vugrovečkog dekanata prikupljajući pomoć za pučku kuhinju na Kaptolu. Hranu smo prikupljali kroz dva tjedna od 13.2 do 24.2. Prikupljale su  se trajnije namirnice kao što su  ulje, brašno, šećer, sol, trajno mlijeko itd.

Prikupljenu pomoć su 8. ožujka ove godine, naši vjeroučitelji Ivan i Stipe uz pomoć učenica 7.d razreda (Borzić, Gajan, Karić, Ivaniš i Solomun), odvezli na Kaptol i uručili volonterima pučke kuhinje. Pučka kuhinja na Kaptolu hrani svakodnevno sto i pedeset štićenika kojima je jedan kuhani obrok i jedini u danu. Naši vjeroučitelji i učenice sudjelovali su u podjeli obroka  i okušali se i u volonterskom radu a bila je to i prilika da upoznamo najpotrebnije stanovnike našeg grada.

Ovom prilikom zahvaljujemo svim učenicima i njihovim roditeljima koji su se uključili u ovu plemenitu akciju i preporučamo se i dalje vašoj dobroti i suradnji.

(I.M)