« Prosinac 2017 »

Vremenik pisanih provjera znanja za šk.god. 2017./18. dostupan je u dokumentu.

Vremenik. 1.polugodiste.xls

Prevoditelj
Školske knjige
Saznajte svoj OIB

Ispis statistike od 27. 8. 2010.

Ukupno: 202355
Podvodna priča
Autor: Filip Gorupec, 19. 7. 2017.

Ibis grafika u suradnji s gradskom Knjižnicom Jelkovec organizirala je edukativnu radionicu na kojoj je predstavila knjigu Podvodna priča, litavskog pisca i ilustratora Kestutisa Kasparavičiusa. Na radionicu su sudjeluju učenici 1. a razreda i majka učenika Mihaela. Učenici su i pogledali izložbu ilustracije Margarete Peršić iz slikovnice Ruša je slutila, autorice Tamare Bakran.

Dok na moru bijesne valovi, marljive ribice nemaju vremena za odmor - od posla se ne stignu ni okrenuti! Kad se olujom bacan parobrod nasuče na plićaku, treba zgrabiti sidro i snažno ga povući. Kad visoki valovi odnesu daleko neki usamljeni otok, treba vratiti bjegunca tamo gdje mu je i mjesto. A kad sunce prekriju tamni oblaci, treba ih smjesta rastjerati.

Posla ima uvrh glave. Pa iako ribice rade poskakujući, ponekad i one žele malo maštati o zasluženom odmoru, negdje u drugom moru. Sva sreća da Hobotnica, koja živi na samome dnu, pristane pružiti pomoć... svoje noge.

Još jedna originalna priča jednog od najznačajnijih litavskih umjetnika i ilustratora Kestutisa Kasparavičiusa, koju je na hrvatski prevela profesorica Mirjana Bračko. Podvodna priča je Kestutisova jedanaesta knjiga na hrvatskom jeziku koju je objavila nakladnička kuća Ibis grafika.