MICRO:BIT

Saznajte svoj OIB

Ispis statistike od 27. 8. 2010.

Večer matematike 2017.
Autor: Filip Gorupec, 12. 12. 2017.

Petu godinu zaredom prvi četvrtak u prosincu rezerviran je za Večer matematike. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu (zabavnu stranu matematike), stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme (i bez da smo svjesni vlastitog talenta) svakodnevno svi uspješno rješavamo.

I ove godine 7. prosinca 2017. godine u 18:00 h u suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom u Osnovnoj školi Jelkovec organiziran je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnoga stava prema matematici. Velik broj učenika razredne i predmetne nastave (njih 400) koji je došao u pratnji svojih roditelja sudjelovao je u zabavnim aktivnostima.

Kroz pomno osmišljene radionice učenici su igrali logičke igre, ali i uvidjeli da je matematika nešto bez čega nije moguće obavljati svakodnevne jednostavne zadatke.

Učenici su bili oduševljeni radionicama i igrama,  a roditelji su pohvalili radionice kao jedan od oblika kvalitetno provedenoga vremena s djecom.

Fotografije pogledajte u foto galeriji.