Ovaj mjesec: 1960
VEČER MATEMATIKE U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Ljiljana Studeni, 15. 12. 2018.

U četvrtak, 6. prosinca 2018. u našoj se školi po šesti puta održala Večer matematike.

Više informacija i fotografije - vidjeti pod "opširnije"

Sudjelovalo je oko 230 učenika i roditelja, a sve su aktivnosti organizirale i budnim okom popratile učiteljice razredne nastave i matematike: Eleonora Prskalo, Anita Čakarun, Dora Babić, Zrinka Vukoja, Manda Josipović, Petra Blažinović, Ljiljana Studeni, Ela Ivanišević, Vlatka Prelogar, Anita Čer i Ivančica Toić. Njima su u realizaciji pomogli i učenici petih, šestih, sedmih i osmih razreda.

Roditelji i učenici počeli su se okupljati već i prije dogovorenih 18 sati.

Obilazeći „matematičke stanice“ birali su aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima bili su dostupni na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (učiteljica  i/ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.

Učenici prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda završili su oko 19 sati, a učenici viših razreda ostali su sve do 20 sati uživajući u ugodnom ozračju i nagrađujući se za svaki riješeni problem bombonima koje je vrijednim matematičarima poslao Sveti Nikola.

Cilj je Večeri matematike je popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Ovaj projekt Hrvatskoga matematičkog društva prošle je godine okupio 102 930 sudionika iz  650 dječjih vrtića, osnovnih škola te srednjih škola iz cijele Republike Hrvatske.

Napisala: Ivančica Toić

FOTOGRAFIJE POGLEDAJTE OVDJE.