Ovaj mjesec: 1959
DAN KRAVATE
Autor: Snježana Babić, 21. 10. 2019.

Poznata u cijelom svijetu,
svi je nose oko vrata,
iz Hrvatske potječe,
to vam je KRAVATA!

Kravata je jedini hrvatski simbol koji je univerzalno poznat i prepoznatljiv. Istodobno, kravata je i simbol Europe, ali i znak nekih temeljnih ljudskih vrijednosti. Stoga se, 18. listopada, svake godine obilježava hrvatski i svjetski Dan kravate.

Učenici 2.c razreda su također obilježili Dan kravate kroz integrirani dan u petak 18.10.2019. Kako pravilno zavezati kravatu, kako se kravata nosi i u kojim prigodama pokazao nam je i objasnio gospodin Darko Klasić, djed naše učenice.

Na satu hrvatskog jezika učenici su se upoznali s pričom  „Legenda o kravati“. Također se uspješno ostvarila korelacija na satu  likovne kulture. Obrađena tematika pobudila je kreativnost  učenika te su imali priliku osmisliti i izraditi svoju vlastitu kravatu iz mašte. Od papira u boji izrađivali su košuljice, a od bijelog papira kravate na način da su povezali dosad naučeno gradivo. Crtajući crnim flomasterom, ponovili su crte po toku i karakteru, a kontraste ploha prikazali su bojom, odnosno ukrašavali uljnim pastelama. Takvo stvoreno pozitivno ozračje u razredu i upoznavanje hrvatskog identiteta, nastavilo se na satu glazbene kulture uz pjevanje stihova Poznata u cijelom svijetu, svi je nose oko vrata, iz Hrvatske potječe,to vam je KRAVATA! (t.p; pjesma preuzeta s interneta)

FOTOGRAFIJE SU DOSTUPNE U FOTO GALERIJI!