Natjecanje – izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna LIK 2020.
Autor: Snježana Babić, 26. 10. 2020.

Učenici naše škole sudjelovali su na školskom natjecanju LIK 2020. pod vodstvom učiteljice mentorice likovne kulture Ivane Popovac Hristov. Na školskoj razini natjecanja, učenici su odabrali priče i legende prema osobnom izboru te prikazali svoju interpretaciju priče u formi stripa s podtemom Kad bi spomenici pričali, a legende oživjele.

Radovi naših učenika Magdalene Ostrihon (8.a) i Rafaela Kruljca (8.b) prošli su na Županijsku razinu natjecanja, te su izloženi na virtualnoj izložbi u OŠ Matije Gupca u Zagrebu.

Likovni rad učenika Rafaela Kruljca dobio je POHVALU Povjerenstva za iznimno uspješan rad, a rad učenice Magdalene Ostrihon (8.a) uvršten je u mapu Posebni radovi.

„Na natjecanje – izložbu LIK 2020. s područja Grada Zagreba pristigao je 241 likovni rad iz 65 osnovnih škola i 39 likovnih radova iz 12 srednjih škola. Na županijskoj je razini odabran ukupno 181 likovni rad iz 60 osnovnih škola te 27 radova iz 7 srednjih škola.“

Virtualnu izložbu možete  pogledati na sljedećim poveznicama: