Ovaj mjesec: 2064
4. 10. – Svjetski dan životinja
Autor: Snježana Babić, 8. 10. 2023.

Obilježavanje Svjetskog dana (zaštite) životinja u Knjižnici Jelkovec

Svjetski dan životinja ili Svjetski dan zaštite životinja, obilježava se svake godine 4. listopada. Toga dana želi se skrenuti pozornost da životinje imaju jednako pravo na život kao i mi ljudi. Ako itko zna darivati ljubav, onda su to naši kućni ljubimci koji često postaju kao ravnopravan član obitelji.

Učenici 2.c  i 2.d razreda u pratnji učiteljica Dijane Digula i Snježane Babić sudjelovali su na predavanju gospođe Petre Bajan iz Skloništa za nezbrinute životinje Grada Zagreba „Dumovec“.

Učenici su saznali kako pravilno pristupiti vlasniku psa, ako se želimo upoznati, zatim o pravilnoj i redovitoj prehrani pasa, kako se trebamo odnositi prema njima, kako se vrši higijena kod psa, kako postupiti kad su bolesni, kako izgleda čip i zašto je važno čipiranje, zašto ne smijemo prilaziti nepoznatom psu i kako u toj situaciji postupiti i na kraju kako izgleda pseći pljesak.

Na oduševljenje svih učenika, na predavanje je gospođa Bajan dovela i malog udomljenog psića koji se kasnije družio s učenicima.

Hvala gospođi Ani Pavlek iz Knjižnice Jelkovec na organizaciji predavanja.

učiteljica Snježana Babić