Ovaj mjesec: 1959
Prvi razredi na prvoj terenskoj nastavi u Gradu mladih
Autor: Ljiljana Studeni, 25. 9. 2015.

Dana, 21. 9. 2015. prvašići naše škole bili su na svojoj prvoj terenskoj nastavi u Gradu mladih u pratnji svojih razrednih učiteljica. Već drugoga tjedna nastave uživali su u druženju izvan učionica, edukativnim i zabavnim sadržajima te svojom aktivnošću i angažmanom pokazali da su sasvim spremni za sve nove izazove koje donosi polazak u školu.

Bravo, prvašići! smiley

Više informacija i nekoliko fotografija s terenske nastave -  pod “opširnije”.

Učenici su u 8,00 sati došli pred školu, pojeli mlječni obrok u školskoj kuhinji te u 8,30 sati dobro raspoloženi i pjevajući pjesme naučene na nastavi glazbene kulture, autobusima došli na odredište – u Grad mladih.

Nakon srdačnog dočeka koji su priredili domaćini - voditelji i animatori u Gradu mladih, okrijepili su se toplim čajem i druženje započeli plesom i razgibavanjem uz poznate dječje pjesme.

Uslijedili su edukativni sadržaji organizirani kroz igru i zanimljive aktivnosti u prirodi. Tema je bila nadolazeća jesen - promatranje prirodnih pojava i promjena u prirodi, razgovor o njima te istraživanje u šumi, tj. učenje u neposrednoj stvarnosti.

Nakon ručka koji je bio organiziran u 11,30 sati uslijedile su sportske aktivnosti pod vodstvom iskusnih animatora, budućih učitelja.

Prije kretanja natrag u školu u slast su pojeli kolač, pozdravili se s domaćinima ponovno uz pjesmu i ples, a pred školu su došli u 14, 15 sati. Učenike koji ne idu na produženi boravak dočekali su nestrpljivi roditelji, a naši boravkaši nastavili su svoje svakodnevne aktivnosti s učiteljicama iz produženog boravka.

Prvaši su ovu terensku nastavu jednoglasno ocijenili ocjenom odličan (5), a razredne učiteljice su bile vrlo zadovoljne svojim malim đacima koji su pokazali  odgovornost i spremnost za sve izazove koje sa sobom donosi polazak u školu.

Napisala: Ljiljana Studeni

Dio fotografija pogledajte ovdje, a ostale pronađite u foto-galeriji