Ovaj mjesec: 2020
Održana Škola za roditelje
Autor: Ljiljana Studeni, 1. 4. 2017.

Za roditelje učenika četvrtih razreda održano je 16.ožujka 2017.godine, u organizaciji Škole, a u sklopu projekta Škole za roditelje, predavanje – radionica na temu „Djeca i sigurniji Internet“.

Radionica je održana u prostoru knjižnice Srednje škole Jelkovec.

Više informacija – pod opširnije!

Temu su inicirali sami roditelji, a svoja iskustva, upute i preporuke za sigurno korištenje interneta iznijeli su gospođa Antonija Šoštarić (i sama roditelj učenika četvrtog razreda u našoj školi) i gospodin Dalibor, oboje zaposleni u Microsoftu, u segmentu koji se odnosi na računalnu sigurnost pa su stoga bili u prilici pristupiti bitnim podacima za ovu temu.

Cilj ove edukacije nije bio uplašiti roditelje da zabrane djeci pristup internetu, već ih osvijestiti i educirati kako bi usmjeravali i pratili svoju djecu u otkrivanju svijeta interneta i digitalne komunikacije, kojima su svakodnevno izloženi.

Također, roditelji su dobili obavijest o mogućnosti besplatnog preuzimanja Office 365 s Microsoftove stranice, za sve učenike, uz postojeći AAI@EDU korisnički račun (adresa pomoću koje se prijavite u e dnevnik).

Radionica je otvorila mnoga pitanja poput:

Znate li s kim se vaše dijete druži u virtualnom svijetu? Tko su mu „prijatelji“ na društvenim mrežama? S kim se igra u online igricama(Minecraft, Clash of clans…)? S kim dijeli snimke koje snimi u parku sa svojim prijateljima i prijateljicama? Koliko vremena dozvoliti djetetu da bude uz računalo ili mobitel?

Kako bi što uspješnije pronašli odgovore na njih, za roditelje učenika ostalih razreda održat će se slična radionica uskoro u prostoru Osnovne škole Jelkovec (točan datum ćemo javiti), te Vas srdačno pozivamo!

Kako je bilo na radionici možete vidjeti na fotografijama učiteljice razredne nastave Vlatke Prelogar.

Mirna Drmić, psihologinja

Ivančica Toić, učiteljica razredne nastave