Program prve pomoći
Autor: Mirela Mareljić Babić, 9. 3. 2012.

Ove školske godine kao i prethodne, učenici sedmih razreda sudjelovali su u Programu prve pomoći koji organizira  Gradsko društvo Crvenog križa Zagreb uz suglasnost Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i šport.

Program obuke provodio se u dva stupnja: u 1. stupnju  obuke sudjelovalo je 27 učenika sedmih razreda naše škole. Prvi stupanj obuke provodio se u našoj školi gdje su se učenici putem predavanja  upoznali sa osnovama prve pomoći.

Drugi stupanj obuke provodio se u Novom Vinodolskom u domu Crvenog križa u razdoblju od 25. – 27. 11. 2011. godine. Na ovoj trodnevnoj obuci sudjelovalo je osam  najboljih učenica koje su prošle prvi stupanj obuke.

Nakon povratka u Zagreb, učenice su nastavile  vježbati sve što su naučile u školi i u Novom Vinodolskom te se na taj način pripremaju za općinsko natjecanje iz Prve pomoći koje će se održati u subotu, 24.3.2012. godine.

Ekipi naše škole želimo puno uspjeha  na natjecanju.

Mirna Coljak, prof.